Слово при врученні жезла Преосвященному Варсонофію, єпископу Новоазовському, вікарію Донецької єпархії

Преосвященний єпископе Варсонофію!

Віднині в архієрейському достоїнстві наш у Христі брате і співслужителю!

Промислительна десниця Божа привела тебе нині у цей святий храм, освячений в ім’я цілителя душ і тілес великомученика Пантелеімона, щоб згідно з рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви через покладання святительських рук ти прийняв благодать єпископського служіння Церкві Христовій. Ти зведений сьогодні Благодаттю Святого Духа на найвищий щабель священицького достоїнства і покликаний в подальшому звершувати своє служіння в сані єпископа богоспасенного града Новоазовська, вікарія Донецької єпархії.

За освяченою часом традицією нам, твоїм старшим співбратам, заповідано сказати тобі напутнє слово, бо нині разом з нами ти стаєш на шлях архіпастирського служіння. Слово повчання і настанови, яке ти почуєш сьогодні з Наших уст, сприйми усім твоїм єством, серцем і розумом. Те хвилювання, що ти відчув, уклонивши коліна перед престолом Господнім, трепет тієї миті, коли на твою главу були покладені відкрите Євангеліє і архієрейські руки, через які зійшла на тебе благодать Божа, нехай назавжди закарбуються у твоєму серці.

Сьогодні ти приєднаний до сонму наступників апостольського служіння, одягнутий у святительські одежі й перепоясаний силою вищої ієрархічної влади. Тобі належить бути пастирем пастирів стада Христового, для яких ти повинен стати прикладом у служінні та в житті. Тільки тоді твоє слово буде сприйняте, тільки тоді воно буде переконливим, коли буде підкріплене прикладом твого власного життя.

Величне таїнство звершилося над тобою — подані тобі нині дари твоєї особистої П’ятидесятниці є запорукою багатьох благ. Але й дані тобою сьогодні у сповіданні віри обітниці багато до чого тебе зобов’язують, і найперше — до послуху Матері Церкві та священноначаллю, яке поставило тебе на свічник служіння Церкві Христовій. У твоєму єпископському служінні тебе очікують труднощі й випробування, але пам’ятай, що Господь наш Іісус Христос завжди посеред нас. Саме від Господа путі людини скеровуються, і саме Той, Хто покликав нас до того чи іншого служіння дарує нам силу, мужність і витримку. Жезл сили, — говоримо Ми нині тобі із псалмоспівцем Давидом, — нехай пошле тобі Господь (Пс. 109:2).

Зігрівай у собі отриманий тобою нині благодатний дар Святого Духа, нехай буде плодоносною твоя архіпастирська діяльність на ниві Божій. Пам’ятай слова святого апостола Петра, якими він на зорі християнства наставляв Христових пастирів: Пасіть Боже стадо, яке у вас, доглядаючи його не примусово, а охоче і боговгодно, не для ганебної користі, а щиро, і не пануючи над спадщиною Божою, а подаючи приклад пастві (1 Пет. 5:2).

Возлюблений у Христі наш співбрате! Нехай благодать Божа, яка немічних зцілює і занепале відновлює, і яку ми не по заслугах наших, а виключно з милосердя Христа Бога нашого отримуємо від Отця Небесного, невідступно перебуває з тобою на шляху твого єпископського служіння, перед яким ти стоїш.

У своєму слові при нареченні ти сказав, що єпископ — це світильник, який поставляється на свічнику. Усвідом ці слова, сказані Господом Нашим Іісусом Христом, і світи, і будь світлом світові, щоби ті, які бачать добрі діла твої, прославили Отця нашого Небесного. Ти сказав, що схиляєш смиренно свою голову під наше благословення. Благословляємо ж тебе бути чесним у своєму пастирському служінні перед Богом і перед людьми, щоб совість твоя ніколи не затьмарювалася угодовством і компромісними пóступками, до яких так часто сьогодні схиляє нас князь світу цього. Чистота совісті перед Богом і людьми є запорукою чистоти душі та сподівання на дійсну і дієву поміч Божу. У цьому ти маєш добрий приклад Високопреосвященнішого митрополита Донецького і Маріупольського Іларіона, під омофором якого ти ніс своє служіння у священному сані й продовжиш допомагати йому в несінні нелегкого хреста єпархіального служіння у сані вікарного архієрея. Тож нехай самовіддане й жертовне служіння Матері Церкві преосвященного Владики буде для тебе прикладом.

А тепер прийми цей жезл, як знамено сили, що посилає тобі Господь, як символ пастирського піклування про ввірене тобі словесне стадо, і подай від отриманої тобою архієрейської благодаті благословення Боже всім, хто у цей священний день молився за тебе й очікує від тебе твого першого архіпастирського благословення.

+ВОЛОДИМИР
МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ

 

Церковные Таинства

— Традиционно епитимию, то есть духовное послушание после Покаяния для преодоления греха, на человека налагает священник. Он видит, какая именно должна быть епитимия. Если человек духовно зрелый, он получает одно послушание, если начинающий в вере — другое.
Подробнее ...

Вопросы и ответы

— Заниматься государственным управлением или политической деятельностью не должны священнослужители, которые уже призваны на службу Богу и Его Церкви.

Подробнее ...

Поиск

Календарь

Deprecated: mktime(): The is_dst parameter is deprecated in /sites/mitropolit.kiev.ua/modules/mod_blog_calendar/helper.php on line 207 Deprecated: mktime(): The is_dst parameter is deprecated in /sites/mitropolit.kiev.ua/modules/mod_blog_calendar/helper.php on line 208 Deprecated: mktime(): The is_dst parameter is deprecated in /sites/mitropolit.kiev.ua/modules/mod_blog_calendar/calendarClass.php on line 114
<Март 2013>
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282931

Монастыри и храмы Киева bigmir)net TOP 100 Rambler's Top100 Mail.ru