Слово при врученні жезла Преосвященному Боголіпу, єпископу Олександрійському і Світловодському

Возлюблений у Господі співбрате, єпископе Боголіпе!

 

Сьогодні наша Церква радіє радістю Сіонської горниці, осяяної світлом благодаті Духа Святого, Який освічує і освячує всякого, хто приходить у цей світ, бо нині вона приймає у своє лоно одного зі своїх архіпастирів, якого Промисел Божий і благодать Всесвятого Духа привели у взаємне спілкування з повнотою сонму єпископів Христової Церкви.

Нехай завжди благословляє душа твоя Господа, і твоє серце не перестане підносити повсякчас до Престолу Господнього подячні молитви, адже сьогодні Бог благодіяв тобі. Прийми ж із смиренням і вдячністю цей великий дар.

Хто з нас може сказати, що достойний великого дару Святого Духа? Ми сприймаємо всі благодіяння Господні виключно як те, що Господь дає не по заслугах наших, а як дар Свого нескінченного милосердя й любові.

Молитовно прошу Господа Бога нашого, щоб ті благодатні дари Святого Духа, що Він подав тобі нині, ти прийняв з благоговінням, смиренням і чистим серцем, щоб дари ці дедалі примножувались, і щоб у Небесному Царстві перед Престолом Господнім ти міг дати достойну відповідь за велику довіру любові Божої, яка виявилась у прикликанні тебе до високого і відповідального єпископського служіння.

Господь тебе обрав, а не ми. Так, саме Господь мав про тебе такий Промисел, як Сам Він і говорить у Святому Письмі: "Не ви Мене обрали, а Я вас обрав і настановив вас, щоб ви йшли і приносили плід, і щоб плід ваш перебував, щоб, чого не попросите в Отця в ім'я Моє, Він дав вам" (Ін. 15:16).

І нині, звертаючись до тебе, прошу, щоби ти, Боголіпе, був боголіпним не тільки за ім'ям, але й у житті, тобто, щоб ти був, як і перекладається твоє ім'я зі слов'янської мови, достойним служителем Бога та твоєї пастви.

Уся твоя надія нехай утверджується в Хлібі Життя - Господі нашому Іісусі Христі. Він тобі сьогодні доручає служіння Церкві Христовій, яку стяжав Своєю Кров'ю. І виходячи з Чашею Христовою перед народом Божим, засвідчуючи свою вірність Господу, віруй і сповідуй це з чистим серцем і совістю. Смиренно проси Господа, щоби Він своєю благодаттю, яка була подана тобі через покладення рук єпископів, а через них — від святих апостолів, укріплював та настановляв тебе.

Сердечна молитва, яку кожен з нас повинен взігрівати у своєму серці, є запорукою, яку ми давали при твоїй єпископській хіротонії. Ще і ще раз тобі скажу - згадуй обітниці, які ти сьогодні дав перед єпископатом і лицем всієї Церкви Христової. Можливо, будуть такі часи, коли серце твоє втомиться нести хрест архієрейського служіння, однак, зігріваючи у собі Дар Божий, посильними подвигами любові до Бога і ближнього, благоговійно надихаючись прикладом наших попередників, скажи собі з твердою вірою: «Горе мені, коли не благовіствую» (1 Кор. 9:16).

Прийми, возлюблений у Христі співбрате, разом із цим жезлом, котрий ми вручаємо тобі сьогодні, і наші вітання. Ми радіємо, знаючи тебе як добру людину, котра представлена сонму єпископів, що сьогодні дивляться на тебе, як на наслідника святих апостолів.

Прийми цей жезл - свідчення єпископської влади, котрий ми вручаємо у твої руки; будь добрим архієреєм і неси його зі щирим сумлінням. Виконуй свій послух достойно, богоугодно і благоприємно.

Зійди на кафедру і від усієї повноти благодаті, що почила на тобі сьогодні, преподай своє перше архіпастирське благословення народу Божому.


23 грудня 2012 року, Трапезний храм Києво-Печерської Лаври

† Володимир,
Митрополит Київський і всієї України,
Предстоятель Української Православної Церкви

 

 

 

Церковные Таинства

—    Вопреки учению Евангелия, что Таинство Крещения дает верующему человеку полное очищение от всех грехов, протестантское богословие утверждает, что Таинство Крещения не очищает человека от первородного греха и своевольных грехов, а служит лишь внешним знаком изменения отношений между Богом и человеком.
Подробнее ...

Вопросы и ответы

—    А какие аргументы могут быть против? Если это не создает препятствий в духовной жизни христианина, то, конечно, можно. Если же из этого делается своеобразный культ, который полностью поглощает все силы человека, так что не остается времени на молитву, то, безусловно, такие занятия спортом бесполезны.
Подробнее ...

Монастыри и храмы Киева bigmir)net TOP 100 Rambler's Top100 Mail.ru