Слово при врученні жезла єпископу Банченському Лонгину (Жару)

Преосвященний єпископ Лонгин,
улюблений у Господі наш співбрате і співслужителю!

Христос Воскрес!


Дією всемогутності Божої ти прийняв сьогодні небесну благодать і невидиму, але реальну і непереможну силу через зішестя Духа Святого, Який нині сугубо вилився на тебе і спочив на тобі через молитву Церкви і покладення рук архієреїв. Перед цим святим вівтарем, при служінні Божественної Євхаристії, Сам Бог наділив тебе всією повнотою безцінного дару благодаті священства. І тепер радісно рушай визначеною тобі дорогою з цілковитою відданістю волі Отця Небесного, сприймаючи покликання до архієрейського служіння не як найвищу честь, а як обов’язок духовного вдосконалення, безустанної праці, подвигу, який спонукає до щирого бажання бути на ниві Божій працівником бездоганним, який вірно подає слово істини (2 Тим. 2:15).

Ти нині поставлений на церковний свічник бути світильником, на тебе покладено повинність вести людей до Горнього Єрусалима, тобі належить тепер усім своїм життям показувати в собі образ Первосвященика Великого, Який пройшов небеса (Євр. 4:14), сміливо приступати до престолу благодаті (Євр. 4:16), служити Богові в праведності й святості істини (Єф. 4:24).

Сьогодні надано тобі право і покладено на тебе обов'язок продовжувати апостольське служіння в Церкві. Майбутнє служіння твоє вимагає не тільки знань, але й твердої віри, палкої любові, а також внутрішньої нездоланності й сили духу. Створювати і примножувати їх у собі особистими зусиллями важко, майже неможливо. Тому Господь після Вознесіння Свого на Небо дарував благодать Духа Святого Своїм апостолам та їхнім наступникам. Завдяки їй, через людей немічних і грішних, продовжується діло Божественного піклування про спасіння світу.

Всемудро керуючи світом, Господь подає нам потрібне зі святої Своєї благої волі. З вірою і радістю намагайся пізнавати волю Божу, поєднувати з нею твою людську волю, вільну, але недосконалу, і робити все заповідане Спасителем світу, являючи собою зразок вірним у слові, в житті, в любові, в дусі, у вірі, в чистоті (1 Тим. 4:12). І коли ти, за словом Божим, будеш так жити сам і навчиш цього інших, нагорода тобі буде велика на небесах і великим назвешся в Царстві Небесному (див. Мф. 5:19).

Пам’ятай, дорогий співбрате, апостольську настанову зігрівати одержаний через покладення рук благодатний дар, який тепер живе в тобі (див. 2 Тим. 1:6). Молитва, поєднуючи Небо із землею, зміцнить твою душу і тіло, утвердить твій дух і запалить його, і ти станеш спадкоємцем великих святителів Божих, зокрема святителя і чудотворця Миколая, в день пам’яті якого звершилась твоя П’ятидесятниця.

Перед Божественним Вознесінням Господь Іісус Христос закликав апостолів, а через них усіх послідовників Своїх бути свідками Йому аж до краю землі (Діян. 1:8). Бути свідком Христовим — означає прийняти Господа в серце своє, пройнятися Його спасенним вченням і виконувати євангельські заповіді. Обов’язок вимагає від нас відкритості до світу і щирості в прагненні служити сучасному людству в ім’я заповіданої нам любові до Бога і ближніх. Будь же гідним свідком Воскреслого Спасителя світу, проповідуй Христа словом, вчинками і прикладом життя твого! Ти — послідовник і служитель Христа, тому пам’ятай, що Господь прийшов на землю не для того, щоб йому служили, а послужити всім людям (див. Мф. 20:28). Тому, маючи внутрішнє смирення у ставленні до тих, які оточують тебе і довірені тобі, завжди поєднуй владу і лагідність, а твердість твою завжди пом’якшуй любов’ю.


Протягом шістнадцяти років ти несеш послух по відродженню Вознесенського чоловічого монастиря в селищі Банчени та жіночого монастиря на честь Боянської ікони Божої Матері в селищі Бояни на Буковині. Дякуючи Богові та підтримці добрих людей сьогодні обителі прикрашені храмами і є місцем спілкування людей з Богом.

Ти добровільно взяв на себе ще один достойний подвиг — опікуєш дітей, позбавлених батьківської турботи та ласки. Твої труди можна без перебільшення назвати великими перед Богом. Адже понад чотириста дітей, в тому числі й тяжкохворих, бачать в тобі турботливого батька й рідну людину. Ми і сьогодні, як і раніше, молимось Воскреслому Богу, щоби він ніколи не загасив у твоїй душі ревність, з якою ти несеш ці труди, укріпив тебе і примножив в тобі наснагу й рішучість.

А тепер  прийми цей жезл — знак твого архіпастирського достоїнства, і приклич апостольське благословення на присутніх тут людей, які щиро молилися з нами за тебе, щоб у майбутньому твоєму служінні наповняла тебе благодать Духа Святого. Амінь.+ВОЛОДИМИР
МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,
ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

 

 

Церковные Таинства

—    Само по себе имя (как набор звуков или букв) никоим образом не может влиять на судьбу человека. Наша судьба зависит исключительно от того, какую жизнь мы ведем. Также можно вспомнить народную мудрость: "Не имя красит человека, а человек имя".
Подробнее ...

Вопросы и ответы

— Причиной болезней, а в конечном итоге и самой смерти, является сам человек. Бог, создав человека, одновременно со свободой воли дал Адаму заповедь послушания: не употреблять плодов дерева познания добра и зла. Первый человек нарушил этот запрет, поэтому в мир вошли болезни и смерть.
Подробнее ...

Поиск

Календарь

Deprecated: mktime(): The is_dst parameter is deprecated in /sites/mitropolit.kiev.ua/modules/mod_blog_calendar/helper.php on line 207 Deprecated: mktime(): The is_dst parameter is deprecated in /sites/mitropolit.kiev.ua/modules/mod_blog_calendar/helper.php on line 208 Deprecated: mktime(): The is_dst parameter is deprecated in /sites/mitropolit.kiev.ua/modules/mod_blog_calendar/calendarClass.php on line 114
<Май 2012>
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
212224252627
28293031   

Монастыри и храмы Киева bigmir)net TOP 100 Rambler's Top100 Mail.ru