Слово на вручення жезла Преосвященному Iоанну, єпископу Переяслав-Хмельницькому, вікарію Київської Митрополії, 1996 г.

Преосвященний єпископе Iоанне, возлюблений у Господі брате й співслужителю! Сьогодні, згідно з рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви, відбулася твоя єпископська хіротонія, і ти прийняв благодать апостольського служіння в Церкві Христовій.

Звертаючись до апостола Петра, Господь тричі запитує його: «Чи любиш Мене?». I коли апостол сповідав свою віру й любов до Вчителя, Спаситель тричі сказав йому: «Якщо любиш Мене, паси вівці Мої» (Iн. 21, 15). Святитель Iоанн Златоуст, пояснюючи ці слова, говорить: «Учитель запитує учня, чи той любить Його, не для того, щоб самому про це дізнатися, а щоб показати нам, як Він піклується про своє стадо».

Преосвященний єпископе Iоанне! Вручаючи тобі символ єпископської влади, ми подаємо тобі братські настанови та поради. Прийми та збережи їх у своєму серці як керівництво до відповідального й найвищого служіння архіпастиря Церкви Христової.

Єпископ - це обранець Божий у справі управління через подання благодатних дарів Святого Духа: «Одних Бог поставив у Церкві: перших апостолами, других пророками, третіх учителями; іншим дав сили чудотворення, також дари зцілення, заступництва, управління, різні мови» (1 Кор. 12, 28).

Щоб уявити собі всю міру відповідальності твого майбутнього служіння, згадай, з яким зворушенням і страхом ставився до нього великий учитель і святитель Церкви Iоанн Златоуст. Зі щирістю і чистотою серця, вважаючи себе недостойним, він уникав цього великого сану. Але, поставлений Промислом Божим на архіпастирський шлях, шлях світочів Церкви Христової, він говорить, що служіння священика є вищим за служіння ангелів. Ще вищим і відповідальнішим є служіння архіпастиря, котрий володіє всією повнотою дарів Святого Духа. Згадаймо слова апостола, котрий називає Церкву Тілом Христовим. Таке величне порівняння говорить про вселенську гармонію, якою живе організм Святої Церкви. Пастир і доручена йому паства становлять органічну єдність.

Святий апостол Петро нагадує: «Пасіть ваше стадо Боже, доглядаючи його не примусово... і не пануючи над спадщиною Божою» (1 Пет. 5, 2-3). Завжди пам'ятай, що пастир добрий - це люблячий отець, котрий повсякчас і щиро піклується про своїх чад. Безперестанно відчувай відповідальність, покладену на тебе разом із благодаттю Божою. Плекай у собі сміливість і знай, що тобі Бог дав сили, які укріплять у несінні хреста. Iз цього моменту пам'ятай, що в друге пришестя Спасителя, Господа нашого Iсуса Христа, ти постанеш перед Суддею світу разом із ввіреною тобі паствою, плодами твого служіння. Пильнуй чистоту і єдність Церкви, бережи ввірений тобі корабель спасіння від підводних скель єресей і розколів, кінець яких - смерть.

А зараз прийми з рук наших жезл цей як знамення сили, яка посилається від Господа, як підтримку у твоїх працях, і ступи без остраху на шлях твій з любов'ю й духом лагідності (1 Кор. 4, 21).

Від отриманої благодаті Всесвятого Духа благослови тих, хто цього священного для тебе дня молився разом із нами й очікує твого першого архіпастирського благословення.
 

Церковные Таинства

—    Совершение вместе Таинства Крещения и Миропомазания — традиция Православной Церкви. Истоки такой традиции — в словах самого Спасителя, когда он говорит о необходимости для человека родиться "от воды и Духа". Духовное рождение "от воды" — это Таинство Крещения, а рождение "от Духа" — это Таинство Миропомазания.
Подробнее ...

Вопросы и ответы

— Действительно, на сеансах так называемого "лечения" многие современные экстрасенсы и "целители" используют святую воду, иконы, Священное Писание и тому подобное. Но нужно помнить о том, что, как говорит апостол Павел, могут существовать даже "лжеапостолы, лукавые делатели", котороые "принимают вид Апостолов Христовых,... потому что сам сатана принимает вид Ангела света" (2 Кор. 11, 13—14).
Подробнее ...

Монастыри и храмы Киева bigmir)net TOP 100 Rambler's Top100 Mail.ru