Слово на вручення жезла Преосвященному Амвросію, єпископу Новгород-Сіверському, вікарію Чернігівської єпархії, 1998 г.

Преосвященний єпископе Амвросію! Нині через покладання наших рук звершилося над тобою Таїнство архієрейської хіротонії. Диво Святої П'ятдесятниці, що сталося в Сіонській горниці, поклало початок існуванню Святої Церкви Христової. Христос Спаситель послав Своїм апостолам від Отця Святого Духа. З цього моменту Церква стала не тільки охоронницею, але й роздавательницею благодатних дарів Святого Духа. У Церкві немає дарів Духа без служіння, як і немає служіння без дарів.

За словом святого апостола Павла, саме Дух Святий «поставив одних апостолами, інших пророками, інших євангелістами, інших пастирями й учителями, на довершення святих, на діло служіння, для творення Тіла Христового» (Еф. 4, 11). I сьогодні у твоєму житті - день П'ятдесятниці. Таємничою, але реальною дією Святого Духа ти прийняв благодать апостольського служіння в Церкві, став продовжувачем рятівної місії, заповіданої Господом нашим Iсусом Христом.

Служіння, до якого ти покликаний, досить великотрудне й відповідальне. Воно вимагатиме від тебе повної самовіддачі, талантів і вміння. Але не бійся, Великий Архієрей Христос Спаситель керуватиме тобою. Будь Його слухняним і смиренним служителем. Він так говорить: «Не ви Мене вибрали, а Я вас вибрав і поставив вас, щоб ви йшли й приносили плід, і щоб плід ваш перебував, щоб, чого не попросите від Отця в ім'я Моє, Він дав вам» (Iн. 15, 16).

Надихай себе прагненням служити славі Божій і порятунку людей, тоді в тобі відкриється дар співчутливої любові до твоєї пастви. Намагайся все своє життя присвятити набуттю цієї найбільшої чесноти. Великий учитель Церкви святитель Iоанн Златоуст так говорить: «Духовну любов не народжує щось земне: вона йде згори, з неба, і дається в Таїнстві священства, але засвоєння й утримання цього дару залежить і від прагнення людського духу» (Тлумач. на посл. до Колос.).

Що ж потрібно розуміти під співчутливою любов'ю? Це духовне ототожнення себе з іншими, коли власне «я» відходить і залишається «ми».

Не буду детально нагадувати тобі про висоту й значення єпископського служіння. Ти маєш чималий досвід священнослужіння на парафії, за твоїми плечима чималий і життєвий досвід. Багато труднощів і скорбот довелося тобі пережити. Але за терпіння Господь дає й винагороду. Твій життєвий досвід стане тобі в нагоді під час архіпастирського служіння. Моли Господа дарувати тобі мудрість, терпіння та слухняність.

Ти поставлений нині вікарним єпископом найдавнішої на Русі Чернігівської єпархії. Труди з управління цією кафедрою ти повинен будеш ділити з найстаршим ієрархом нашої Церкви Високопреосвященнішим митрополитом Антонієм. Будь його мудрим учнем і надійним помічником. У його особі Господь дарував тобі досвідченого вчителя, наставника й люблячого батька. Наслідуй його приклад служіння Богові, Церкві й нашій земній Вітчизні.

Земля, де ти нестимеш єпископське служіння, освячена молитвами, працями й подвигами великого святителя Феодосія, архієпископа Чернігівського, праведного старця Лаврентія й багатьох інших. Їхнє святе життя нехай буде тобі зразком для наслідування. Звертайся до них із полум'яною молитвою у хвилини радостей і скорбот. Не зневажай тими великими дарами, які тобі нині дає Господь. Будь гідним свого покликання, пам'ятай слова святого апостола Павла: «Але приборкую й поневолюю тіло моє, щоб, проповідуючи іншим, самому не залишитися недостойним» (1 Кор. 9, 27).

А тепер прийми цей жезл як символ твого єпископського служіння й дай своє перше архієрейське благословення народу Божому, який разом із нами молився нині під час твого висвячення.
 

Церковные Таинства

—    Согласно церковным правилам женщина, которая родила ребенка, не принимает участия в церковных Таинствах и не посещает храм в течение первых 40 дней после родов. По окончании этого срока специально для нее читается "молитва женщине после родов", и она возвращается к полноценной церковной жизни. Стоит отметить, что молитва эта читается независимо от того, остался ребенок жить или, к несчастью, умер.
Подробнее ...

Вопросы и ответы

—    А какие аргументы могут быть против? Если это не создает препятствий в духовной жизни христианина, то, конечно, можно. Если же из этого делается своеобразный культ, который полностью поглощает все силы человека, так что не остается времени на молитву, то, безусловно, такие занятия спортом бесполезны.
Подробнее ...

Монастыри и храмы Киева bigmir)net TOP 100 Rambler's Top100 Mail.ru