Слово на вручення жезла Преосвященному Амвросію, єпископу Новгород-Сіверському, вікарію Чернігівської єпархії, 1998 г.

Преосвященний єпископе Амвросію! Нині через покладання наших рук звершилося над тобою Таїнство архієрейської хіротонії. Диво Святої П'ятдесятниці, що сталося в Сіонській горниці, поклало початок існуванню Святої Церкви Христової. Христос Спаситель послав Своїм апостолам від Отця Святого Духа. З цього моменту Церква стала не тільки охоронницею, але й роздавательницею благодатних дарів Святого Духа. У Церкві немає дарів Духа без служіння, як і немає служіння без дарів.

За словом святого апостола Павла, саме Дух Святий «поставив одних апостолами, інших пророками, інших євангелістами, інших пастирями й учителями, на довершення святих, на діло служіння, для творення Тіла Христового» (Еф. 4, 11). I сьогодні у твоєму житті - день П'ятдесятниці. Таємничою, але реальною дією Святого Духа ти прийняв благодать апостольського служіння в Церкві, став продовжувачем рятівної місії, заповіданої Господом нашим Iсусом Христом.

Служіння, до якого ти покликаний, досить великотрудне й відповідальне. Воно вимагатиме від тебе повної самовіддачі, талантів і вміння. Але не бійся, Великий Архієрей Христос Спаситель керуватиме тобою. Будь Його слухняним і смиренним служителем. Він так говорить: «Не ви Мене вибрали, а Я вас вибрав і поставив вас, щоб ви йшли й приносили плід, і щоб плід ваш перебував, щоб, чого не попросите від Отця в ім'я Моє, Він дав вам» (Iн. 15, 16).

Надихай себе прагненням служити славі Божій і порятунку людей, тоді в тобі відкриється дар співчутливої любові до твоєї пастви. Намагайся все своє життя присвятити набуттю цієї найбільшої чесноти. Великий учитель Церкви святитель Iоанн Златоуст так говорить: «Духовну любов не народжує щось земне: вона йде згори, з неба, і дається в Таїнстві священства, але засвоєння й утримання цього дару залежить і від прагнення людського духу» (Тлумач. на посл. до Колос.).

Що ж потрібно розуміти під співчутливою любов'ю? Це духовне ототожнення себе з іншими, коли власне «я» відходить і залишається «ми».

Не буду детально нагадувати тобі про висоту й значення єпископського служіння. Ти маєш чималий досвід священнослужіння на парафії, за твоїми плечима чималий і життєвий досвід. Багато труднощів і скорбот довелося тобі пережити. Але за терпіння Господь дає й винагороду. Твій життєвий досвід стане тобі в нагоді під час архіпастирського служіння. Моли Господа дарувати тобі мудрість, терпіння та слухняність.

Ти поставлений нині вікарним єпископом найдавнішої на Русі Чернігівської єпархії. Труди з управління цією кафедрою ти повинен будеш ділити з найстаршим ієрархом нашої Церкви Високопреосвященнішим митрополитом Антонієм. Будь його мудрим учнем і надійним помічником. У його особі Господь дарував тобі досвідченого вчителя, наставника й люблячого батька. Наслідуй його приклад служіння Богові, Церкві й нашій земній Вітчизні.

Земля, де ти нестимеш єпископське служіння, освячена молитвами, працями й подвигами великого святителя Феодосія, архієпископа Чернігівського, праведного старця Лаврентія й багатьох інших. Їхнє святе життя нехай буде тобі зразком для наслідування. Звертайся до них із полум'яною молитвою у хвилини радостей і скорбот. Не зневажай тими великими дарами, які тобі нині дає Господь. Будь гідним свого покликання, пам'ятай слова святого апостола Павла: «Але приборкую й поневолюю тіло моє, щоб, проповідуючи іншим, самому не залишитися недостойним» (1 Кор. 9, 27).

А тепер прийми цей жезл як символ твого єпископського служіння й дай своє перше архієрейське благословення народу Божому, який разом із нами молився нині під час твого висвячення.
 

Церковные Таинства

—    Миропомазание совершается сразу после Таинства Крещения. Лоб, глаза, нос, уста, грудь, руки и ноги новокрещенного священник или епископ помазывает миром, произнося каждый раз: "Печать Дара Духа Святого. Аминь".
Подробнее ...

Вопросы и ответы

—    Трансплантация — огромное достижение медицины, которое дало надежду многим тяжело больным людям. Но она, как и многие другие проявления человеческой деятельности, вместе с очевидно позитивными последствиями может иметь и негативный характер. Сама по себе пересадка органов не осуждается Православной Церковью.

Подробнее ...

Монастыри и храмы Киева bigmir)net TOP 100 Rambler's Top100 Mail.ru