Слово на вручення жезла Преосвященному Пантелеімону, єпископу Івано-Франківському і Коломийському, 2007 г.

Преосвященний єпископ Пантелеімоне! Волею Святого Духа через обрання Священним Синодом Української Православної Церкви, з покладенням наших рук ти зійшов на найвищу ступінь ієрархічного служіння в Святій Православній Церкві, яку Господь наш і Спаситель Ісус Христос «здобув Собі Кров'ю Своєю» (Діян. 20, 28). Вітаючи тебе в день твоєї П'ятидесятниці, хочу також нагадати тобі про висоту, відповідальність та складність єпископського служіння, яке віднині довірено тобі здійснювати.

Наріжним каменем буття Святої Матері Церкви є Боголюдська природа Господа Ісуса Христа. У Церкві, котра є Тілом Христовим, «повнотою Наповнюючого все в усьому» (Еф. 1, 23), через Богом встановлену ієрархію продовжується на землі місія Бога, Який прийшов у тілі, щоб врятувати людство, що гинуло в гріхах. Найбільша відповідальність у цій місії покладається на єпископа, який отримує в Таїнстві архієрейської хіротонії повноту благодатних дарів Всесвятого Духа. Ця особлива благодать Божа дається для того, щоб щоденною працею й постійною молитвою про ввірений виноградник Божий здійснювати переображення занепалої людської природи.

«Проповідуй слово, наполягай вчасно і невчасно, викривай, забороняй, благай з усяким довготерпінням і повчанням... будь пильним у всьому, перенось скорботи, роби діло благовісника, виконуй служіння твоє» (2 Тим. 4: 2,5). Такими словами повчав святий апостол Павло свого учня Тимофія, довіряючи його опіці ефеську паству. Сподіваюсь, що ці слова від дня твоєї архієрейської хіротонії ти будеш сприймати як звернені до тебе особисто. Як спадкоємець апостольського служіння будь невтомним співтворцем Тіла Христового; уважним охоронцем віровчення та канонів Святої Вселенської Православної Церкви. Відтепер на тебе покладена велика відповідальність перед Богом та всією церковною повнотою, щоб проголошене апостолами та незмінне Божественне Одкровення було почуте й прийняте сучасним світом. У цьому тобі, безсумнівно, допоможе викладацький досвід, набутий тобою в стінах духовної школи, якій ти віддав багато років свого служіння як пастир Церкви Христової.

Ти призначений єпископом Івано-Франківським і Коломийським. Тобі визначено нести архієрейське служіння там, де віруючим доводиться нелегко і де Православна Церква змушена захищати своє право на існування. У твоїх руках відтепер доля невеликого, але від цього не менш цінного в очах Божих стада Христового. Пам'ятай, що на тих землях Православ'я часто пригноблювали. Згадуй приклад наших боголюбивих пращурів, які в минулі, не менш суворі часи, перед обличчям різних недоброзичливців православної віри рішуче відстоювали свої релігійні права. Як постриженик Києво-Печерської Лаври, пам'ятай труди та подвиги видатних представників братії цієї славної обителі, які в часи лихоліття різноманітних епох твердо ставали на захист Святого Православ'я.

Господь наш Ісус Христос, молитвами Пречистої та Преблагословенної Своєї Матері, заступництвом преподобних отців Києво-Печерських, нехай зміцнить тебе в твоєму єпископському служінні задля блага Святої Української Православної Церкви.

А зараз прийми цей жезл і надай своє перше архієрейське благословення народу Божому, який сьогодні молився за тебе.
 

Церковные Таинства

— Тот, кто решил идти к исповеди, прежде всего должен отбросить лишний стыд, прийти в церковь или монастырь и спросить священника о своей духовной потребности.

Подробнее ...

Вопросы и ответы

— В прошлые века именно Православная Церковь просвещала общество, эффективно решала вопрос народного образования. Об этом свидетельствуют древнерусские летописи, вдохновенная духовная литература, жемчужины народной поэзии, которые берут корни в христианском благочестии, наконец, высокая христианская нравственность народа в те времена.
Подробнее ...

Монастыри и храмы Киева bigmir)net TOP 100 Rambler's Top100 Mail.ru